W pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy 2024 doszło do ogromnej niespodzianki. Obrońcy tytułu – Włosi zostali wyeliminowani przez rewelacyjną w tym roku Szwajcarie. Azzurri mieli swoje momenty, ale z przebiegu całego starcia byli drużyną dużo gorszą.

Euro 2024. Niemcy zmierzyli się z Danią

W drugim meczu tego dnia gospodarze mistrzostw Europy – Niemcy zmierzyli się z Danią. Podopieczni Juliana Nagelsmanna kapitalnie weszli w tę imprezę. Fazę grupową rozpoczęli od rozbicia 5:1 Szkocji, potem triumfowali nad Węgrami (2:0), a na zakończenie zremisowali ze Szwajcarami.

Z kolei Duńczycy prześlizgnęli się przez fazę grupową bez porażki, ale i bez zwycięstwa. Na inaugurację podzielili się punktami ze Słowenią (1:1). Takim samym wynikiem zakończyła się potyczka z Anglią, a na zakończenie ani nie strzelili, ani nie stracili bramki z Serbią. Trzy „oczka” dały im drugie miejsce w swojej grupie.

Mocne otwarcie Niemców i przerwane spotkanie

Niemcy od początku dominowali w tym spotkaniu i już w 4. minucie to potwierdzili bramką Nico Schlotterbecka. Dośrodkował mu Toni Kroos. Jednak asystent sędziego dopatrzył się faulu w ataku. Michael Oliver po krótkiej konsultacji z VAR zdecydował się anulować tego gola.

Trzy minuty później swojej szansy z dystansu szukał Joshua Kimmich, ale Schmeichel kapitalnie interweniował i wybił na rzut rożny. Z kornera Kroos znów znalazł Schlotterbecka, ale bramkarz Danii znów popisał się świetną interwencją. W 10. minucie golkiper gości znów musiał się wykazać. Tym razem okazję miał Havertz.

Mimo widocznej przewagi Niemców Duńczycy byli w stanie raz po raz zagrażać im pod bramką. Jedną z takich sytuacji miał Maehle w 25. minucie. Jednak jego strzał był niecelny. W 35. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Mecz został przerwany z powodu burzy. Zawodnicy zeszli do miejsca, gdzie siedzą trenerzy i rezerwowi, gdzie czekają na uspokojenie się sytuacji atmosferycznej.

Kiedy zaczął padać grad, piłkarze zeszli do szatni. Ta pogoda kibiców nie zniechęciła i czekali na trybunach na powrót zawodników. Po około 20. minutach piłkarze wrócili na boisko, by rozgrzać się po tej przerwie. Mecz został wznowiony tuż przed godz. 22:00. Transmisję na żywo można śledzić w TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl.