Szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Donald Tusk: V4 będzie jedną z największych potęg

W skrócie

  • We wtorek doszło do szczytu Grupy Wyszehradzkiej z udziałów szefów rządów państw członkowskich. To pierwsze spotkanie na szczeblu premierskim od ponad dwóćh lat.

  • Premier Donald Tusk wskazał na wspólne interesy krajów V4 w zakresie bezpieczeństwa, migracji, energii i rolnictwa i wyraził nadzieję, że spotkanie liderów państw Grupy Wyszehradzkiej odnowi współpracę.

  • Podczas szczytu omówiono projekty infrastrukturalne oraz możliwość współpracy V4 z innymi krajami w określonych obszarach, bez planów na poszerzenie stałego składu.

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Donald Tusk o zaufaniu i lojalności

Nowe projekty i wspólne polityki V4. Premierzy rozmawiali o nowych członkach

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Udział
Exit mobile version