Trybunał Konstytucyjny. Bogdan Święczkowski opuścił salę. „Brak kworum”
  • Nie odbyło się planowane Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego z powodu „braku kworum”, związanej z niewpisaniem się na listę obecności przez Magdalenę Bentkowską i Dariusza Szostka.

  • Bentkowska i Szostek wyrazili wolę udziału w zgromadzeniu i wskazali, że nie odmówili podpisania listy obecności, lecz nie została im ona później okazana do podpisu.

  • Wydarzenia te stanowią kolejny etap sporu wokół powołania i objęcia funkcji przez sędziów TK.

  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Zgromadzenie sędziów TK odwołane. „Brak kworum”

Sędziowie reagują na decyzję Święczkowskiego. „Odbieramy jako pretekst”

Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o sędziów ślubujących w Sejmie

  • Sprawa sędziów TK ponownie trafi do Strasburga. Zapowiedziano skargę
  • „Wyraźne zagrożenie”. Komisja Wenecka oceniła projekt Nawrockiego

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Udział
Exit mobile version