35-latek zmarł podczas interwencji policji w Kołobrzegu

Z oficjalnego komunikatu wynika, że policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w czwartek przed północą otrzymali dwa zgłoszenia o pobudzonym i agresywnym 35-latku, który może być po zażyciu psychotropów i pod wpływem alkoholu.


Zobacz wideo

30-latka przyjechała samochodem na komendę. Miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie

Do mieszkania przy ul. Wieniawskiego w Kołobrzegu skierowany został policyjny patrol i ratownicy medyczni.

Mężczyzna stracił przytomność przy próbie założenia mu kajdanek

Na miejscu 35-latek stawiał opór, dlatego policjanci użyli siły fizycznej i kajdanek. Podczas ich zakładania mężczyzna wyzywał i kopał funkcjonariuszy. Chwilę później stracił przytomność.

Policjanci ściągnęli mężczyźnie kajdanki i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą wykonywali na przemian z ratownikami medycznymi. Akcja ratunkowa trwała blisko godzinę, ale 35-latek zmarł.

O zdarzeniu została poinformowana prokuratura. Zgodnie z procedurami przebieg interwencji zostanie dokładnie sprawdzony przez pion kontrolny policji. Czynności w tym zakresie prowadzi również Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Udział