
W skrócie
-
W kopalni Murcki-Staszic w Katowicach 45-letni górnik zginął przygnieciony bryłą kamienia.
-
Do wypadku doszło podczas prac przy wierceniu otworów strzałowych w chodniku odstawczym.
-
Był to trzeci śmiertelny wypadek w tym roku w kopalniach węgla kamiennego i piąty ogółem w górnictwie w Polsce.
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 19 w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Zakład należy do Polskiej Grupy Górniczej.
Katowice: Wypadek w kopalni Murcki-Staszic. Nie żyje górnik
„Smutne informacje płyną do nas z kopalni Murcki-Staszic. O godzinie 18.39 45-letni górnik pracujący w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych został przygnieciony bryłą kamienia. Niestety, mimo udzielonej pomocy o godz. 19.19 lekarz stwierdził zgon” – przekazano na profilu PGG na Facebooku.
„Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego” – dodano.
To kolejny wypadek w kopalni węgla kamiennego
Poniedziałkowy wypadek był trzecim w tym roku śmiertelnym w polskiej kopalni węgla kamiennego i piątym w całym polskim górnictwie – do dwóch innych doszło w zakładach odkrywkowych.
W 2025 r. w całym polskim górnictwie doszło do 16 wypadków śmiertelnych, w tym 12 w kopalniach węgla kamiennego.

