Korea Północna umacnia granicę z Koreą Południową. „Naruszenie rozejmu”

W skrócie

  • Południowokoreańskie wojsko skrytykowało rozbudowę północnokoreańskich instalacji przy granicy, uznając to za złamanie rozejmu z 1953 roku.

  • Siły Korei Północnej montują zasieki i rozmieszczają miny bardzo blisko linii demarkacyjnej, natomiast Dowództwo ONZ stwierdziło, że działania te nie muszą automatycznie oznaczać naruszenia rozejmu.

  • W kwietniu 2024 roku Korea Północna zintensyfikowała umacnianie strefy zdemilitaryzowanej, a Korea Południowa zapowiedziała zmiany w przygranicznej strefie kontroli cywilnej.

Korea Północna umacnia granicę z Południem

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Udział