Ogromny kwiat wkrótce zakwitnie w Polsce. Pachnie padliną, jest transmisja

Wrocław. Kwitnie dziwidło olbrzymie zwane także „trupim kwiatem”

Nie spodziewaliśmy się, że zakwitnie tak szybko, raczej obstawialiśmy przyszły rok. A dziwidło – jak sama nazwa wskazuje – nieoczekiwanie nas zadziwiło. W poniedziałek 15 czerwca rano byliśmy już pewni, że pojawił się kwiatostan. To wielka rzadkość w warunkach szklarniowych, poza naturą, a z tego co wiem, w Polsce w ogrodach mamy tylko dwa takie kwitnące okazy Amorphophallus titanum – w Warszawie i właśnie we Wrocławiu

Dziwidło olbrzymie zakwitło w 2025 r. w WarszawieWojciech OlkusnikEast News

Udział