Otwock. Policjanci zatrzymali „rekordzistę”. Miał sześć dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila

Policjanci z otwockiej drogówki prowadzili w gminie Kołbiel cykliczne działania, polegające na sprawdzaniu trzeźwości kierowców. Do kontroli zatrzymali 43-letniego kierowcę Seata i już na samym początku interwencji wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia – urządzenie wykazało, że 43-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak się jednak okazało, był to dopiero początek jego problemów. „Gdy policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, przecierali oczy ze zdumienia. Mężczyzna posiadał, aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wydaną przez starostę decyzję o formalnym cofnięciu uprawnień do kierowania” – opisuje podkom. Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.


Zobacz wideo

Polacy wysadzili bankomat na Słowacji. Policja ujawniła nagranie z brawurowego pościgu

43-latek w przeszłości wielokrotnie ukrywał się przed organami ścigania

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Służby przedstawiły mu zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej, niestosowania się do wyroków sądu oraz kierowania autem pomimo cofniętych uprawnień.

Ponieważ 43-latek działał w warunkach recydywy, a w przeszłości wielokrotnie ukrywał się przed organami ścigania Prokuratura Rejonowa w Otwocku wystąpiła z wnioskiem o zatrzymanie kierowcy w tymczasowym areszcie na jeden miesiąc. Sąd przychylił się do tego wniosku.

„Niestety, pomimo codziennych, usilnych działań policji, regularnych akcji profilaktycznych i permanentnych kontroli, na naszych drogach wciąż pojawiają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne. Siadanie za kierownicę po alkoholu, a tym bardziej wbrew sądowym zakazom, to świadome narażanie życia niewinnych ludzi” – podkreśla podkom. Patryk Domarecki.

Udział
Exit mobile version