„Zabarykadowałyśmy drzwi łóżkiem”. Nowe informacje ws. ataku nożownika w szpitalu na Śląsku

Do zdarzenia doszło w czwartek (25 czerwca) w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju. Około godziny 18 do szpitala wtargnął mężczyzna, który następnie ostrym narzędziem ranił cztery osoby. 

– Byłam u swojej mamy, czekałyśmy na księdza i akurat pielęgniarka robiła zastrzyk mamie. Widziałyśmy tylko, że leci kobieta i została uderzona nożem – relacjonowała w rozmowie z TVN24 inna kobieta, która była na oddziale w momencie ataku.


Zobacz wideo

30-latka przyjechała samochodem na komendę. Miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie

– Najpierw w pewnym momencie zabarykadowałyśmy drzwi łóżkiem, ale za chwilę otworzyłyśmy, jak wiedziałyśmy, że odział jest zamknięty – dodała. 

Napastnik to 19-letni mężczyzna

Napastnik został zatrzymany przez policję. Reporter Polsat News Michał Mitoraj przekazał, że sprawcą był 19-latek. Z relacji dziennikarza wynika, że mężczyzna ugodził nożem pacjentkę. W jej obronie stanęli ordynator oddziału (prawdopodobnie gastrologicznego) i pielęgniarka, którzy również zostali ranni.

Najciężej ranna została jednak pacjentka. Obecnie trwa jej operacja.

Policja potwierdza jedną osobę poszkodowaną

Policja przekazuje na razie informacje o jednej zaatakowanej osobie z personelu medycznego. – Mężczyzna zaatakował ostrym narzędziem jedną z osób z personelu szpitala. Napastnik został zatrzymany – powiedziała aspirant sztabowy Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju w rozmowie z TVN24.

„Obecnie na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyn i dokładnych okoliczności zdarzenia” – przekazała policja. 

Udział
Exit mobile version