
Do zdarzenia doszło w czwartek (25 czerwca) w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju. Około godziny 18 do szpitala wtargnął mężczyzna, który następnie ostrym narzędziem ranił cztery osoby.
– Byłam u swojej mamy, czekałyśmy na księdza i akurat pielęgniarka robiła zastrzyk mamie. Widziałyśmy tylko, że leci kobieta i została uderzona nożem – relacjonowała w rozmowie z TVN24 inna kobieta, która była na oddziale w momencie ataku.
– Najpierw w pewnym momencie zabarykadowałyśmy drzwi łóżkiem, ale za chwilę otworzyłyśmy, jak wiedziałyśmy, że odział jest zamknięty – dodała.
Napastnik to 19-letni mężczyzna
Napastnik został zatrzymany przez policję. Reporter Polsat News Michał Mitoraj przekazał, że sprawcą był 19-latek. Z relacji dziennikarza wynika, że mężczyzna ugodził nożem pacjentkę. W jej obronie stanęli ordynator oddziału (prawdopodobnie gastrologicznego) i pielęgniarka, którzy również zostali ranni.
Najciężej ranna została jednak pacjentka. Obecnie trwa jej operacja.
Policja potwierdza jedną osobę poszkodowaną
Policja przekazuje na razie informacje o jednej zaatakowanej osobie z personelu medycznego. – Mężczyzna zaatakował ostrym narzędziem jedną z osób z personelu szpitala. Napastnik został zatrzymany – powiedziała aspirant sztabowy Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju w rozmowie z TVN24.
„Obecnie na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyn i dokładnych okoliczności zdarzenia” – przekazała policja.

