
– Przed chwilą odebrałem pismo od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – przekazał Waldemar Żurek w środę 24 czerwca podczas konferencji prasowej. Minister sprawiedliwości dodał, że chodzi o pilne działania w sprawie Warszawskiego Szpitala Południowego.
Prokuratura przesłucha byłego ordynatora Warszawskiego Szpitala Południowego
Żurek przekazał, że w środę o godz. 12 prokuratura przesłucha byłego ordynatora oddziału chirurgii Warszawskiego Szpitala Południowego Emila Jędrzejewskiego. Śledczy chcą zająć się m.in. zdarzeniem z 31 lipca 2025 roku. Szpital zwrócił się wtedy do Jędrzejewskiego z prośbą, aby wskazał okoliczności jednej ze spraw, o których zawiadomiono władze szpitala. Żurek poinformował, że według jego wiedzy nie było wtedy odpowiedzi. Prokuratura będzie badać ten wątek.
Artykuł jest aktualizowany












